Bakırköy Antika Alanlar Antika Alım satımına başlamış bulunmaktayız. Antika Eşya alımı yapan firmalar arasında İnternet üzerinden kurumsal olarak yapmakta olduğumuz bu antika işini artık Tüm ilçelere yaymak tayız ve bunu Bakırköy ilçesinde ve tüm mahallelerinde yapıyoruz.

bakirkoy-antika-alanlar

Antika Kantar

Antika Alanlar Firmamız Anadolu yakası  ve Avrupa yakası olmak üzere Açtığı merkezlerden Avrupa yakası merkezimiz zaten Bakırköy ilçesi terakki caddesidir.

Antika Alanlar Firmamızın Terakki caddesinde olmasının sebebi İlçe merkezi olduğu için ve dolmuş yoluna  her yönden yakın oluşu yaya geçişlerine müsait. Bu durum yürüyerek gelen müşteri sayısı fazla oluşunu etkilemesin den dolayı antika Dükkanımızı buraya açtık.

Bakırköy Antika Alanlar Firmamız Sitemizin daha geniş müşteri kitlesine ulaşmasını amaçlayarak yazılmış bir yazımızdır.

Antika Alanlar firmamız Ticareti bir yere kadar yapar mühim olan müşterimizin bilgi alması bizde bu yönde yazdığımız yazıların içinde İlçe tarihi hakkında bilgi sunuyoruz.


Bakırköy Tarihi;

Bakırköy 4. yüzyılda, Büyük Konstantin döneminde saraylar, köşkler ve kiliselerle donanmış bir sayfiye yeriydi.

Roma döneminde Antik Çağ’daki önemini koruduğu gibi, aynı zamanda askeri ve siyasi bir merkez olan “Hebdomon” adıyla anılmaktaydı.

Roma döneminden sonra “Septimum/Jeptimun” adıyla anılan ve Bizans döneminde bir askeri merkez haline gelen yerleşim, sırasıyla Avar, Arap ve Bulgar saldırılarına uğradı ve yağmalandı.

Sonraları 12. yüzyıldaki Konstantinopolis’in Latinlerce işgali sırasında büyük ölçüde yakılıp yıkıldı.

Bizans’ın son dönemlerinde “Uzunköy” anlamına gelen “Makrohori” olarak adlandırılan yerleşim birimi, 14. yüzyılın ortalarında Osmanlıların eline geçince adı “Makriköy”e dönüştü.

bakirkoy-antika-alanlar

Antika Lamba

Yöreye müslümanların yerleşmesi 17. yüzyılda gerçekleşti. II. Abdülhamid döneminde gelişen ve köşklerle donanan Makriköy, 19. yüzyıl sonlarından beri İstanbul’un bir ilçesi durumundaydı.

Makriköy, 1925’te ulusal sınırlar içindeki yabancı kaynaklı adların değiştirilmesi sırasında “Bakırköy” adını almıştır. İlçe sınırları içinde bulunan Yeşilköy (Ayastefanos) 1877-1878’te Rus işgaline uğramış, 3 Mart 1878’de Ayastefanos Antlaşması da burada imzalanmıştır.

Burada yaşanan bir diğer önemli tarihi olay ise, 31 Mart Olayı’nı bastırmak için Selanik’ten gelen Hareket Ordusu’nun 1909’da buraya gelerek II. Abdülhamit’in tahttan indirilmesi kararını almasıdır.

Tarihi gelişmesi içinde, Antik Çağ’dan günümüze çeşitli tarihi eser bırakan Bakırköy’ün önemli tarihi eserleri olarak, Bizans döneminden kalma Fildamı (Fildamı Sarnıcı),.

17. yüzyıl Osmanlı mimarisini yansıtan Baruthane, aynı dönemde yapılan, ancak 1875’te Abdülaziz tarafından yeniden inşa edilen Çarşı Camii ve Çeşmesi, aynı dönemde yaptırıldığı sanılan Şifa Hamamı.

19. yüzyılda yaptırılan Bez Fabrikası (Bakırköy Pamuklu Sanayi Müessesesi), Yeşilköy yalıları, Bakırköy evleri, kiliseler, köşkler, Florya Deniz Köşkü sayılabilir.

İstanbul’un kuruluşu ile işgal ortadan kalkarak Cumhuriyet dönemine geçildi.

İlk yoğun ve yaygın gecekondu alanları da 1947’den başlayarak ilçedeki sanayi kuruluşlarının çevresinde ortaya çıktı.

Öte yandan, II. Dünya Savaşı sonrasında Yugoslavya’dan gelen göçmenlerin önemli bir bölümü o yıllarda henüz Bakırköy’e bağlı olan Zeytinburnu’na yerleştirildi.

Vakıf arazilerinde kurulan gecekondularla hızla büyüyen Zeytinburnu, 1953’te Bakırköy’e bağlı bir bucak merkezi ve 1957’de de 60 bin nüfusuyla ayrı bir ilçe yapıldı.

1950-1960 döneminde Baruthane arazisi üzerinde Türkiye Emlak Kredi Bankası (bugünkü Türkiye Emlak Bankası) tarafından Türkiye’nin ilk toplu konut yerleşimlerinden biri olan Ataköy kuruldu.

Yerleşim, kıyıdaki plaj ve turistik tesislerle tamamlanıyordu.

bakirkoy-antika-alanlar

Antika eşya

Nüfusu..

1960 sonrasında nüfus hızla arttı.

Bu hızlı büyüme sonucu; 1950’lerde kırsal nitelik gösteren Güngören, Kocasinan ve Sefaköy gibi yerleşimler hızla tapulu gecekondu alanlarına dönüştüler.

Benzer bir gelişme de, 1970’lerde Halkalı ile Londra Asfaltı çevresindeki Esenler, Yenibosna ve Yeşilbağ’da yaşandı. Ancak, Bakırköy ilçe sınırları içerisinde ilk hızlı gelişmeyi gösteren ve 1956’da ayrı bir belediye haline gelen yerleşim Küçükçekmece’ydi.

1981 öncesinde Bakırköy ilçe sınırları içerisinde, Bakırköy Belediyesi’nden başka dokuz yerleşimde (Avcılar, Halkalı, Küçükçekmece, Sefaköy, Esenler, Güngören, Kocasinan, Yenibosna ve Yeşilbağ) daha belediye örgütü vardı.

1981’de yapılan bir düzenlemeyle Esenler ve Yeşilbağ, Güngören Belediyesi’ne; Yenibosna, Kocasinan Belediyesine; Avcılar, Sefaköy ve Halkalı da Küçükçekmece Belediyesi’ne bağlı birer şube haline getirildi.

1984’te yapılan yeni bir düzenleme ile Güngören, Kocasinan ve Küçükçekmece belediyeleri de Bakırköy Belediyesi’ne bağlandı ve Bakırköy, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir ilçe belediyesi konumuna getirildi.

1987 yılında yapılan yönetsel bir düzenlemeyle ilçenin batı kesiminde Küçükçekmece ilçesi kuruldu.

5 Mart 1992 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla da Bakırköy sınırları içerisinde Bağcılar, Güngören ve Bahçelievler ilçelerinin kurulmasına karar verildi.

kaynak


Bakırköy Antika Alanlar Ticaret için açılan bu sitemizde az da olsa bilgi vermek istedik. Bakırköy İlçemizde satacağınız antika eşyalarınızı isterseniz İnternet üzerinden bizlere ulaştırabilir İsterseniz Terakki caddesi üzerinde 35 numaradaki Dükkanımıza getirebilirsiniz.

bakirkoy-antika-alanlar

Antika Bakır

Antika alanlar firmamız  ücretsiz ekspertiz seçenekleri ile  siz değerli müşterilerimize kolaylık sağlamıştır. Bu seçeneklerimiz den 3 şekilde yararlana bilirsiniz.

  1. Seçeneğimiz  0538 662 8948 numaralı telefonumuzu arayarak sözlü veya whatsapp uygulaması üzerinden fotoğraf atıp Ücretsiz Ekspertiz yapa bilirsiniz.
  2. Sitemizin Üst menü bölümün de bulunan Hemen Fiyat Al Sayfasına girip Yönergeleri takip ederek Dosya seç Bölümünden Fotoğraf yükleyip Direk bizlere göndere bilirsiniz.
  3. E-posta üzerinden bizlere resim atabilir ücretsiz ekspertiz seçeneklerimiz den yararlana bilirsiniz.

Bakırköy Antika Alanlar En güncel Antika Fiyatları ile siz değerli  Bakırköylü ilçe sakinlerimizin hizmetindeyiz.

Bakırköy Antika Alanlar

Bakırköy Antika

Bakırköy Antikacı

One thought on “Bakırköy Antika Alanlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com