Antika Kuran alanlar Antika alım satımın da kuran da antika eşyadır. diye düşünürsek yanılmış sayılmayız. Çünkü kur’an hem hat yazı hemde kıyamete kadar kullanılması nesebiyle ne kadar eski olur ise olsun okuna bilir olması önemli olduğundan hala kullanıla bilir.

Hat yazının gelişmesi de kur’an ile alakalıdır. Müslümanlık da resimlerde insan ve hayvan şeklinin haram oluşundan dolayı ya manzara ya camii yada hat yazının güzel yazılıp evlerimizin veya iş yerlerimizin duvarlarını süslemektedir.

Bunlardan manzara resimleri göze hoş gelen dokusu ile insanları rahatlatması açısından veya ALLAH c.c büyüklüğünü hatırlamak maksadı ile duvarları süsler.

Hat  yazıda ALLAH c.c ayetleri veya peygamberimiz Muhammed Mustafa S.a.v  efendimizin hadislerini her zaman unutmayalım diye güzel hat yazıları duvarlarımıza asmaktayız.

İkinci el kur’an-ı kerim alım satımı da Kur’an-ı kerimin İçinde ki Ayetleri alım satım yapmak için değil Yazılış Hat sanatının para etmesi ile alakalıdır. Günümüzde maalesef Bilenler bunlara değer verip saklıyor.

Gelin görün ki Dedesi ölmüş babası ölmüş ve evde miras kalmış Kur’an-ı kerimleri mirascılar hemen Bizi yani Antika Alanlar firmamızı arayarak satmak istiyor.

Antika Kuran alanlar olarak bizde Bu türdeki Kur’anı kerimler geldiğin de daha güzel yerleri bularak hemde okunmasını sağlamak amacı ile alım satım yapmaktayız.

Bu işi yapsak da aslında içimizden Kur’anın Alınıp satılmayacağı geçiyor ama potansiyel bir satan kesim olduğu için bizde Antika Kur’an-ı kerim Alıp satmaktayız.

İstanbul da neden Kur’an- kerim bu kadar var derseniz sizlere Alimlerin şu güzel sözünü söylemek isterim.

“Kur’an-ı Kerim Mekke de yazıldı Mısırda okundu İstanbul da yazıldı” derler. Bizim burada anlamamız gereken şey Hat sanatının Osmanlı da çok ileri safhalarda gelişmiş olduğunu göstermektedir. Örneğin Bir hattatın bir Vav harfinin değeri şuan bile değer biçilemiyor.

Sadece Vav Harfi ile ilgili sizlere kısa bir hikaye anlatalım ki Hat sanatının ne kadar değerli olduğunu anlayın…

Hikaye

Hafız Osman fırtınalı bir günde dolmuş kayıkla Beşiktaş’a geçecektir.
Bir kayığa biner.
Yol bitmek üzereyken kayıkçı ücretleri ister.
Fakat Hafız Osman o gün aceleyle çıktığı için yanına para almayı unutmuştur.
Kayıkçıya; “efendi, yanımda param yok, ben sana bir “vav” yazayım, bunu sahaflara götür,karşılığını alırsın” der.
Kayıkçı yüzünü ekşitip söylenerek yazıyı alır.
Bir müddet sonra kayıkçının yolu sahaflar tarafına düşer.
Bakar ki yazılar, levhalar iyi fiyatlarla alınıp satılıyor.
Cebindeki yazıyı hatırlar ve götürür satıcıya.
Satıcı yazıyı alır almaz “Hafız Osman vav’ı” diyerek açık artırmaya başlar. Sonuçta iyi bir fiyata “vav”ı satar kayıkçı.
Kayıkçı bir haftalık kazancından daha fazlasını bu “vav” ile kazanmıştır.
Bir gün Hafız Osman yine karşıya geçecektir ve yine aynı kayıkçıyla karşılaşmıştır.
Yol bitmek üzereyken yine ücretler toplanır.
Hafız Osman da yol ücretini uzatır kayıkçıya.
Kayıkçı “efendi para istemez, sen bir “vav” yazıver yeter” der.
Hafız Osman gülümseyerek ; “efendi o “vav” her zaman yazılmaz.Sen dua et para kesemi yine evde unutayım” der…

Buradan anlamamız lazım ki Hat sanatı çok kıymetlidir. Kur’an-ı kerimler de aynı değerdedir. Hattatı önemlidir lakin yazıyı yazan olarak bana kalsa satmayın derim eğer bilmiyor iseniz okuyun öğrenin ve o Kur’an-ı kerimi okuyun derim.

Ama ticaretimiz icabı eğer satan da olursa Biz her zaman Kur’an-ı kerim’lerinizi değerinde almaktayız. Bizlere geldiğiniz de veya ücretsiz ekspertiz istediğiniz de ilk önce Hattatını öğrenmelisiniz en meşhurları Hüsrev hattıdır ki okuması da güzel olur. hat güzel olur ve hattatı da meşhur hattat ise o zaman Kur’an-ı  kerim’inizin değeri de artar.

Antika Kuranı kerim alanlar olarak eliniz de ki eski Kur’an-ı kerim lerinizi değerinde almaktayız bizleri aramadan lütfen Kur’an-ı  kerimlerinizi satmayınız.

Siz değerli müşterilerimizi antika Kur’an-ı  kerim satacağınız zaman daha kolay ulaşmanız için yönergelerimizi de hatırlatalım.

Bize ulaşın;

  1. Whatsapp üzerinden 0538 662 8948 numaralı telefona mesaj atıp resim göndererek fiyat bilgisi alabilirsiniz.
  2. Sitemizde menü kısmında bulunan Hemen Fiyat Al Sayfasına girip Dosya seç bölümünden resim yükleyerek yine bizlere göndere bilirsiniz.

Antika Kuran Alanlar artık rahatlıkla Kur’an-ı kerimlerinizi  sata bileceğiniz yerdir.

Antika Kuran Alanlar

Antika Hat yazı Alanlar

Antika Kur’an-ı Kerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com