Pendik Antika Alanlar

Pendik Antika alanlar antika alım satım hizmetlerine Pendik ilçemiz de başlamıştır.

Antika Demek öncelikle değerli eşya sonrasında heyecan demektir. Dikkat buyurursanız ki antika müzayedesinden başka müzayedeler olmaz. Bunun sebebi de her artırım bir heyecandır, yada o eşyayı ben alacağım seviyesinden benim olacak seviyesine geçmektir. Antika O kadar Gizemlidir ki karşınızda dursa insanı heyecanlandırır.

pendik-antika-alanlar

Antika Varak Tırnak Ayna

Antika Alanlar ve satanlar önceden aynı semt de aynı sokak da yan yana dükkanlarda idi Sonrasında Artık İlçelerin hepsinin ayrı bir ticaret hacmi oluşmaya başlayınca Antikacılar da artık başlarının çaresine diğer ilçelerde Dükkan açmakta buldu.

Bu arada Antika  Bu işi yapan her kes tarafından değerlidir. hamalın dan tutunda nakliyecisine kadar. Kadıköy de Tellalzade Sokak da dükkanı olan Bir Antikacı Pendik de ayrı bir Dükkan Açıp eşyalarını buraya Taşıtmak istediğinde Kiralık Kamyonet Bulup Taşıtır.

Fakat Bu Taşıma Öyle Sokak nakliyecisi ile olmaz Bu işi bilen sadece Ev ve ofis Taşımacılığı yapan kamyonet sahipleri ile olur.

Pendik konum İtibarı ile İstanbul İlimizin Anadolu yakasında olup Batısın da Kartal Kuzeyinde Sultanbeyli ve şile Doğusunda Tuzla olan İlçemiz Güney tarafı denizdir.

Tarihi İtibarı ile,

Pendik’teki en eski yerleşim olarak Makedonlar bilinse de yapılan kazılarda 3-4 bin yıllık insan kalıntıları bulunmuştur.

pendik-antika-alanlar

antika resim Civanyan imzalı

Roma ve Doğu Roma hakimiyetinin ardından 1080-1083’de Selçuklularda kaldıysa da, tekrar Latin İmparatorluğu eline geçmiştir.

1306’da ise Osmanlı hakimiyetine girmiştir ancak bu Bizans’ın geri kazanma çabalarını doğurmuş ve 1329-1330 tarihlerinde Pelekanon savaşıyla bu çabalar

sonuçsuz kalmıştır.

1400 yılında Yıldırım Bayazıd döneminde Abdurrahman Gazi alana dek boş kalmış olan Pendik, bu tarihten itibaren tamamen Türk hakimiyetin de ki bir yerleşim yeri olmuştur.

Osmanlı hakimiyetin de küçük bir balıkçı kasabası durumunda bulunan Pendik, geçirdiği büyük bir yangınla tamamen kül olmuştur kaynaklara göre 1200 hane ve dükkanı kül eden 50 saatlik yangından sonra Ayan Meclisi Senato Hariciye Encümen Reisi Azaryan Efendi Paris ten mühendis ve mimarlar getirterek yeni yerleşimin planlarını çizdirmiştir.

pendik-antika-alanlar

antika Halı

Planlara da şehir merkezine adının ilk harfini koydurtarak imzasını atmıştır. Günümüzde Gazipaşa-İsmetpaşa ve Orhan Maltepe Caddelerinin oluşturduğu çizgiler hala ilçenin en işlek merkezi durumundadır.

Osmanlı döneminden Gebze ilçesine bağlı bir köy iken daha sonra Üsküdar Mutasarrıflığına bağlı Kartal Sancağı bünyesinde bir nahiye olmuştur.

Nihayet 04.07.1987 tarihinde 19507 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan 3392 sayılı kanun ile ilçe olmuş ve teşkilatlanmasını tamamlayarak 11.08.1988 tarihinde fiilen faaliyete geçmiştir.

İlçede, Kaynarca ve Pendik arasında sahile 50 metre uzaklıkta, neolitik dönemden kalma ve M.Ö. 6500 yılında kurulduğu sanılan, 32 mezarın ve ev temelleri kalıntılarının bulunduğu eski bir yerleşim bölgesi bulunmuştur.

Pendik İlçemizin Tarihinden bahsettik den sonra Artık Pendik Antika alanalar Antika alım işine Başladığımızı Tüm Pendik Halkına Buradan Duryurmak için Bu yazımızı bitirmeye Çalışalım.

Pendik Antika Alanlar Tüm müşterilerimizin veya Pendik İlçesinde Bulunan Tüm Potansiyel Müşterilerimizin Elinde Bulunan antika eşya ların alım satımını yapmak için Bu yazımızı yazmış Bulunmaktayız.

Artık Gelişen Teknoloji ve  hala gelişmekte olan Akıllı telefon tablet gibi Çocukların Bile Elinde olan İnternet’e hızlı ulaşım sağlayan Teknoloji ile Sizlere Daha Çabuk ulaşım Sağlayıp Antika eşyalarınızı Değerinde almaktır.

Pendik Antika Alanlar Antika Alım satım yaptığımızı İlan ettik den sonra Artık Antika Eşya veya antika mobilya yada Eski Eşya Satmak istediğiniz de Artık Sitemize Uğramanız yeterli olacaktır.

pendik-antika-alanlar

pendik antika alanlar

Pendik Antika Alanlar Sizlere Bu işler için Müşteri Temsilcilerini  Yönlendirip Antika Eşyalarınızı Değerinde Alınmasını sağlamaktadır.

Antika alanlar Pendik merkezinde Tutunda Tüm mahallelerinde Hizmet vermektedir.

Pendik Antika Alanlar Firmamızın Antika Alım satım yaptığı mahalle Birimlerimiz;

Ahmetyesevi Mahallesi Antika Alanlar
Bahçelievler Mahallesi Antika Alanlar
Batı Mahallesi Antika Alanlar
Çamçeşme Mahallesi Antika Alanlar
Çamlık Mahallesi Antika Alanlar
Çınardere Mahallesi Antika Alanlar
Doğu Mahallesi Antika Alanlar
Dumlupınar Mahallesi Antika Alanlar
Ertuğrulgazi Mahallesi Antika Alanlar
Esenler Mahallesi Antika Alanlar
Esenyalı Mahallesi Antika Alanlar
Fatih Mahallesi Antika Alanlar
Fevziçakmak Mahallesi Antika Alanlar
Güllübağlar Mahallesi Antika Alanlar
Güzelyalı Mahallesi Antika Alanlar
Harmandere Mahallesi Antika Alanlar
Kavakpınar Mahallesi Antika Alanlar
Kaynarca Mahallesi Antika Alanlar
Kurtköy Mahallesi Antika Alanlar
Orhangazi Mahallesi Antika Alanlar
Orta Mahallesi Antika Alanlar
Ramazanoğlu Mahallesi Antika Alanlar
Sanayi Mahallesi Antika Alanlar
Sapanbağları Mahallesi Antika Alanlar
Sülüntepe Mahallesi Antika Alanlar
Şeyhli Mahallesi Antika Alanlar
Velibaba Mahallesi Antika Alanlar
Yayalar Mahallesi Antika Alanlar
Yenimahalle Mahallesi Antika Alanlar
Yenişehir Mahallesi Antika Alanlar
Yeşilbağlar Mahallesi Antika Alanlar

Pendik Antika Alanlar Artık Siz Değerli müşterilerimizin Antika obje. Hat yazı Gibi tüm Eşyalarınızı almaktadır.

Bize Ulaşabileceğiniz Müşteri Temsilci Telefonumuz 0538 662 8948  Direk Ulaşabilirsiniz

Pendik Antika alanlar

Pendik Antika

Pendik Antikacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
× Whatsapp iletişim