Nişantaşı antika alanlar

Nişantaşı Antika Alanlar Artık Antika  ve Antika Eşya alımına başlamıştır. Antika Alanlar Sitemizin

Tıkla Hemen Ara

nisantasi-antika-alanlar

Nişantaşı antiika alanlar çerezlik…

Bünyesine katılan Nişantaşı antika alanlar  Firmamızı artık Daha Güncel şekilde kullanmak için Yazımızı yazmış Bulunmaktayız.

 

Nişantaşı Konum itibarı ile Tepelik olup Eski Sur İçindedir. Nişantaşı Günümüz İstanbul un en Gözde Semtlerindendir. Özellikle Moda, Sanat, ve Lüks Alışveriş’in merkezi Konumundadır.

İstanbul’u Hiç Görmemiş Çoğu İnsanın Bile en Azından “Avrupa Yakası” Sayesinde Kulak dan Dolma bilgiler ile Tanıdığı Semt, aslında  şehrin gelişimini özetleyen özel bir tarihe sahipdir.

Bölgeye ilk olarak 1791 yılın da  III. selim, Bugünkü Teşvikiye camii’nin olduğu yere ilk nişan taşını diktiriyor.

Daha Sonra Abdülmecid Dönemin de bölge iskana açılıyor. Teşvikiye Camii ve harniye karakolu inşaa ediliyor (Teşvikiye ismi de insanları buraya yerleşmeleri için “teşvik etmek”ten gelmekte).

Hanedanın Topkapı Sarayın dan Dolma bahçe sarayına ve daha sonradan Yıldız Sarayına taşınması sebebi ile, Hanedan üyeleri Yüksek Devlet görevlileri ve soylu misafirler (Ör: Akaretler, saray konuklarının konaklaması için yapılmış lojmanlardır) Tarafından Tercih Ediliyor.

nisantasi-antika-alanlar

Antika Yemek Takımı…

1920’lerde Konaklar semti olarak anılan Nişantaşı, bundan sonraki dönemde ise şehrin gelişimine paralel olarak hızla apartmanlaşıyor.

Ancak bu süreç sırasında belli bir mimari özen ve tertipe bağlı kalınmaya çalışılmış.

Çarpık kentleşme süreci sırasında, şık konaklar ve 3-4 katlı lüks apartmanlardan sadece birkaç cadde öteyi mesken edinen çingenelerin kurdukları evlerin, kapattıkları dutlukların çevresine tenekeler dizmesi sebebiyle “tenekeli mahalle” olarak anıldığı da bilinir.

Lafı daha fazla uzatmadan Nişantaşı semtinin ismi nereden geliyor, bunu açıklayalım: Efenim eski zamanlarda padişahlar sık sık ava çıkarlarmış.

İşte bu avlar veya özel olarak düzenlenen ok atma yarışları sırasında, rekor sayılabilecek uzaklıklara ya da bizzat padişahlar tarafından en uzağa atılan okların düştükleri yerlere anıtsal olarak “nişan taşları”

nisantasi-antika-alanlar

Nişantaşı Antika Alanlar

dikilirmiş.

 

Bahsi geçen ok atma yarışlarının ise Okmeydanı’nda yapıldığı söylenir. Okun ta oralardan bu civarlara nasıl atıldığını görmek isterdik…

Nişantaşı Antika Alanlar Bu kısa Tarih Bilgisini de sunduktan Sonra. Siz Değerli müşterilerimizin Antika Satışı yaptıklarında Bizleri İnternet üzerinden bulduklarında Antika  ve Antika eşya veyahut Eski Eşyalarınızı satmaya kalktığınızda alacak tek merci Antika alanlardır.

Nişantaşı Antika Alanlar Deneyimli Müşteri Temsilcileri ile gerektiğin de Eşyalarınıza Ekspertiz yapacak kapasiteye sahiptir.

Nişantaşı Antika Alanlar Tarihi bilgisi ile Siz değerli müşterilerine En güvenilir bilgi ile aydınlatmaktadır.

 

Nişantaşı Antika Alanlar

Nişantaşı antika eşya

Nişantaşı antika Gümüş

 

 

Spread the word. Share this post!

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com