Kadıköy Antika Alanlar Artık Geniş Bir Biçimde Antika, Antika Eşya, Antika Mobilya ve Her Türlü Antika obje Alımı satımı Gerçekleştirmektedir.

Tıkla Hemen Ara

Kadıköy İlçesinde Antika ve Eski Eşya Ticareti çok eski zamana dayanmaktadır. Bu Ticaretin Geçmişi 1900 lü yılların sonrasındadır.

Bunu baştan anlatacak olur isek Kadıköy Bit pazarı Bu işlerin başlangıç Yeridir. Eskici ve antikacı Kadıköy ilçesinde İlk başta Musevi vatandaşlarımız tarafından yapılan Bir Ticaret olarak Bilinirdi.

kadikoy-antika-alanlar

Christofle kaşık seti orjinal çantasında

Sonrasında Müslümanlar da Antika ve eski eşya alım satımını öğrenip bu ticaret şeklini benimseyip hala devam ettirmiştir. Kadıköy Eski zamanlar da Anadolu yakasının ticaret merkezi olduğu için Eski eşya ve antika eşyanın alınıp satılmasında lider bir konuma sahip ilçe idi.

Kadıköy Üzerlik Sokak da bulunana bit pazarı şuanda  antika ve Eski eşya Alım satımında artık heyecanını kaybetse de bit pazarı isim olarak kalmıştır.

kadikoy-antika-alanlar

Kadıköy Osman ağa Camii Önündeki Durakların Bulunduğu yer

Üzerlik sokak üzerin deki Dükkanların Sahiplerinin kendileri olmasa da çocuklarından hala devam eden vardır. Bunlar Kadıköy İlçesin de olmasa da Maltepe Ümraniye ve buna benzer bir çok yerde hala devam ettirmektedirler.

Kadıköy Nüfusu Genellikle Rum Vatandaşlarımızdan kurulu Bir İlçedir.

Kadıköy antika Alanlar Kadıköy İlçe Tarihi Bakımından Siz Değerli müşterilerimize Biraz Bilgi Verelim.

Kadıköy,

Marmara Bölgesi’nde, İstanbul’un Anadolu yakasında, Boğaz’ın Maramara’ya açılmaya başladığı kıyılarda yer alan bir ilçedir.

Boğaz’ın Marmara ağızının doğusundadır.

Doğusunda Maltepe ilçesi, İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi, kuzeyinde Üsküdar ilçesi, güneyinde Marmara Denizi ile çevrilidir. Yüzölçümü 34 km2’ dir.


Kadıköy’deki yerleşmenin başlangıcını oluşturan tarihsel çekirdek, Haydarpaşa koyu çevresi ile Moda Burnu’nun oluşturduğu alan içinde yer almaktadır.

Bostancıya kadar uzanan semt ve mahalleleriyle 19.yy.’da iskan sahası haline gelmiştir.Geçmişi ise, İstanbul’dan çok daha eskilere dayanmaktadır.

kadikoy-antika-alanlar

Kadıköy İskele Camii Bit pazarına Giriş Sokağı Görünümü…

İstanbul ve çevresinin günümüzdeki doğal görünümü ve kıyı çizgisi M.Ö. 5500 yıllarında tamamlanmıştır.

Bu dönemde İstanbul çevresindeki vadi ağızlarında koylar meydana geldiği gibi Kurbağalıdere’nin ağzından da Kalamış Koyu oluşmuştur.

M.Ö. 3000 yıllarında ise deniz yüzeyi bugünkünden 3 ila 5 m daha yükseğe ulaşır.
M.Ö. 1000 yılları civarında Fenikeliler tarafından Fikirtepe’de çeşitli kaynaklarda Harhadon adıyla anılan bir ticaret kolonisi oluşturulduğu bilinmektedir.

M.Ö. 658’de Sarayburnu’na yerleşerek Bizans şehrinin nüvesini atan Bizans, yörenin güzelliğine hayran kalır ve bu güzel yer dururken  karşı tarafta (Kadıköy’de) yerleşen insanları körlükle vasıflandırarak, Kadıköy’ü “Körler Diyarı” olarak adlandırır.

Bu sebeple çeşitli kaynaklarda bu adla da anılmıştır.
Darius tarafından alınan kent M.Ö. VI.yüzyılı Pers egemenliğinde geçirir.

Sonraları Peleponnes savaşlarını ve İskender’in seferin yaşayan Kalkedon M.Ö. 74 de Roma toprağı olur.

Bizantion’un Konstantinapolis adıyla ünü artarken Kalkedon da yavaş yavaş bir çöküş sürecine girer. İmparator Valens şehir surlarını yıktırarak taşlarıyla Saraçhane’deki Bozdoğan Kemeri’ni yaptırır.
M.S. 258’de Gotlar’ın, arkasından İskitlerin yıkımına uğrar.

kadikoy-antika-alanlar

Kadıköy Osman ağa Camii Önündeki Durakların Bulunduğu yer

Konstantinopolis’in Bizans başkenti olmasından sonra Kalkedon gittikçe önemini yitirerek küçük bir köy durumuna düşer.
IV. Haçlılar tarafından el konulan kent 1203 yılında Konstantinopolis’e karşı üs olarak kullanıldı. 1350 yıllarında Türklerin eline geçen Kadıköy’e ‘Kalece Dünya’, Halı Dünyası adı verildi.

Kadıköy Adını Alması ?

II.Mehmet tarafından İstanbul kadısı Hızır Bey’e tımar olarak verildi ve Kadı-Köyü adını aldı.
Osmanlı döneminde Kadıköy çevresi Roma ve Bizans döneminde olduğu gibi, üst düzey yöneticilerinin rağbet ettiği gözde bir sayfiye ve mesire yeridir.

Bunun yanında önemli bir tarımsal üretim alanı olmaya devam eder.

Haydarpaşa, Kuşdili Deresi (Kurbağalıdere), Çamlıca yamaçlarına doğru Acıbadem ve Koşuyolu ile Fenerbahçe, önde gelen çayır ve mesire alanlarıdır ve Bostancı’ya kadar uzanan geniş saha içinde yer yer sultan ve üst düzey yöneticilere ait köşk, sahilsaray ve bahçeler ile daha iç kısımlarda köyler yer almaktadır.

Kanuni’nin Fenerbahçe’deki sahilsarayı ve bahçesi de yörenin yöneticiler arasındaki cazibesini gösteren bir örnektir ki, II. Bayezid döneminde (1481-1512) yaptırılan bu saray Tezkiretü’l- Bünyan’a göre Mimar Sinan tarafından esaslı bir onarım görür.
16. yüzyılın sonlarında III. Murat (1574-1595) tarafından yöre nüfusunun arttırılması yönünde girişimlerde bulunulur.
18. yüzyıl, özellikle Lale Devri boyunca Kadıköy çevresinin mesire yeri olarak öneminin attığı bir dönem olur.

1776 tarihli Kauffer Haritası’na göre Kadıköy bugünkü iskele ve çarşı çevresinde az çok belirginleşmiş birkaç yapı adasından ibarettir.

kadikoy-antika-alanlar

Kadıköy Rıhtım Dolgu olmadan önceki hali Dolgu olduktan sonra Şuan minibüs ve otobüs Duraklarının bulunduğu yer oldu. Yeldeğirmeni

19. yüzyılın başlarında Kadıköy İskelesi ve çarşı çevresindeki mahalle büyüklüğünü korumaktadır. Kadıköy ve çevresi 19. yüzyılın ikinci yarısında kararlı bir gelişme göstermeye başlar.

Selimiye Kışlası ve Hardarpaşa Askeri Hastanesi gibi önemli yapıların inşasıyla asıl gelişmeler başlar. Bu gelişmeleri takip eden diğer iki önemli olgu da şunlardır: Şehir içi vapur işletmeciliği ve Haydarpaşa-İzmit demiryolunun açılması.

kadikoy-antika-alanlar

Antika Bez Üzeri Sim işleme

Birinci Dünya savaşı sıralarında Moda’nın tamamen dolması ile devam eden gelişme , Kalamış, Fener, Kızıltoprak, Erenköy mahalleleri oluşmuş, Suadiye ve Bostancı’da yazlık köşkler yapılmaya başlanmasıyla sürmüştür.

Ulaşım

Kadıköy Antika Alanlar Firmamıza ve Kadıköy İlçesine ulaşım açıklaması.

Kadıköy ilçesi ülke ve kent ulaşımı açısından önemli bir konuma sahiptir. Anadolu’daki çeşitli merkezleri İstanbul’a ve kent içindeki çeşitli semtleri de birbirine bağlayan bazı ana ulaşım yolları Kadıköy İlçesi’nden geçer.

Bunlardan en önemlisi eskiden Ankara Asfaltı ve E-5 adlarıyla anılan D-100 Karayolu’dur. Bu

kadikoy-antika-alanlar

Altıyol Çilek Sokak Girişi…

karayolu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne giden O-2 Otoyolu’yla Kozyatağı’nda, Boğaziçi Köprüsü’ne giden O-1 Otoyolu’yla Uzunçayır’da kesişir.

Anadolu’nun çeşitli merkezlerini İstanbul’a bağlayan demiryolu hattının ilk istasyonu Haydarpaşa Garı’dır. Haydarpaşa’daki gar binası ve öteki demiryolu tesisleri Kadıköy İlçesi sınırları içindedir.

Bu istasyon aynı zamanda kentin Anadolu yakasında Gebze’ye kadar gerçekleştirilen banliyö ulaşımı açısından önem taşır.

Kadıköy İlçesi’nde yaşayanların önemli bir bölümü şehir hatları vapurlarını kullanırlar.

İlçedeki vapur iskeleleri Haydarpaşa, Kadıköy ve Bostancı’dadır. Ayrıca Kadıköy ve Bostancı’daki deniz otobüsü iskelelerinden İstanbul’un çeşitli kıyı semtlerine düzenli seferler yapılır.

kadikoy-antika-alanlar

Antika Gümüş obje

Kalamış Koyu’nda da büyük bir yat limanı vardır. 1934-1966 yılları arasında, Kadıköy-Moda, Kadıköy-Fenerbahçe ve Kadıköy-Bostancı tramvay hatları hizmet vermiştir. 2003 yılında Kadıköy-Moda hattı nostaljik tramvay adıyla yeniden hizmete girmiştir.

İlçenin kuzeyinden, D-100 Karayolu boyunca Kadıköy-Kaynarca Metrosu (M4 hattı) geçmektedir. Bu metronun ilk istasyonu olan “Kadıköy” de ilçe merkezinde bulunmaktadır.

Kadıköy Antika Alanlar Artık Siz Değerli müşterilerimizin Elinde bulunana tüm antika eşyaları almaktadır. Bizim için Önemli olan Güven  ve samimiyet dir.

Antika Eşyalarınıza Değerinde  fiyat verip ücretsiz ekspertiz yapabiliriz Bizi Hemen Arayın.

Kadıköy Antika alanlar Firmamıza Şu Şekiller de ulaşabilirsiniz.

  1. Whatsapp Üzerinden 0538 662 8948 Numaralı Telefonumuza Resim Atarak ulaşabilirsiniz.
  2. Sitemizin Menü Bölümün de Hemen Fiyat Al Sayfasına Giriş Yapıp Dosya Seç Butonlarından Resim Yükleyip Hemen Fiyat alabilirsiniz.
  3. Mail Adresimiz den bize ulaşabilirsiniz.

Kadıköy Antika Alanlar

Kadıköy Antika Alım

Kadıköy Antikacı

One thought on “Kadıköy antika alanlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com