Eski Plak Alanlar

Eski Plak Alanlar, Eski Plaklarınızı artık Değerinde Satabileceğiniz ve Plak Fiyatı Alabileceğiniz yer var. Antika Alanlar sitemiz Eski Plaklarınızı Değerin De Almaktadır.

Eski Plak 1900 yılı başından 1985 Yılına kadar Üretilmiş Plakların Toplamına Denir. Eski Antika plak da Aynı kategoriye Girer.

eski-plak-alanlar

behiye aksoyun 45 lik plağı

Eski Plak Alımı Yapan Site Çok olduğu İçin Bu Türdeki Yazılar Genellikle Müşterileri Bilgi Açısından Pek uyarılmayan Siteler ile Dolu. Antika alanlar olarak Biz bu hataları yapmamak İçin Elimizden Geleni Yapmaktayız.

Antika plak dediğimiz de akıla gelen ilk şey Taş plak dır. Taş plak 78 lik tabir edilen dönme hızı ile 1900 lü yıllara damgasını vurmuş ses üretici plak dır.

Eski plak alanlar,

Eski plaklarınızı değerinde satmak  kolay değildi hatta bu türdeki plaklarınızı önceden elinizde bulundurduğunuzda Satmak istediğinizde Satacağınız kimseyi bulamazdınız.

Plak Alımı yapabilirdiniz mesela  örnek verecek olur isek plak üretimi 1985 yılına kadar devam etti. sonrasında unkapanı kasetçiler çarşısı teyp olarak üretilen  müzik setlerin de plak çalar da olsa kaset üretimine önem verdiler. Bunun sebebi Plağın her yerde çalınmaması ama kasetin Arabada bile teyp koyup çalabilecek şekilde tasarlanmış olması etkili oldu.

eski-plak-alanlar

Eski plak çeşitleri

Örnek “Kaset aldığınızda bunu cebinize koyup götürebilirdiniz. ama Plak aldığınızda bunu illa poşet ile taşımanız gerekti.”

Bu Sistem de Daha çok satış yapılan kaset olduğu İçin Plak üretimine Ara verildi ve bir süre Sonra Cd Üretilmeye başlayınca Kaset de plak gibi tarihin tozlu raflarına kaldırıldı.

Cd’nin Aslında kendi kendini yok ettiğini Söyleye Biliriz. Çünkü Teknoloji Gelişimi ile Üretilen cd’lerin İlham kaynağı yine eski plaklardır.

Ses Düzeyi ve dinlenmesi Çok iyi olduğu İçin Üretilen Cd ler Bir Süre Sonra Çıkan MP3 Çalarlar dan sonra Müzik çalar Yönündeki her şeyin sonu geldi.

2017 Yılına gelindiğinde Dinlenen yine Eski plaklar oldu. Kaset ve Cd çalar artık satılmıyor da Dinlenmiyor da. Ama Eski plaklar Hem alınıp Satılıyor hem Dinleniyor.

Eski plak alanlar olarak biz de Elinizde Bulunan eski plaklarınızı değerinde almaktayız. Değerinde derken size verebileceğimiz bir kaç örnek ile Fiyat bilginiz

eski-plak-alanlar

45 lik eski plaklar

olması açısından güzel olacak bilgiler verelim.

Eski plaklarınız var ama içlerinde bazıları para yapar siz bilemezsiniz. Bu para yapan plakları siz değerli müşterilerimize açıklayalım.

  1. Erkin Koray 150 den başlar 750 tl ye kadar alınır satılır.
  2. Ahmet kaya Plakları Temizliğine göre ve kabı var ise 150 tl den başlar 1500 tl ye kadar alınır satılır.

Örnek olarak verdiğimiz bu isimler Eski plak alımında sizi yanıltmasın Çünkü birçok sanatçının plakları1 lirada yapabiliyor hiç de para etmiyor.

Eski Plak Alanlar

Eski Plak

Plak

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
× Whatsapp iletişim