Antika Vazo Alanlar

Antika Vazo Alanlar Diye  Başladığımız yazının amacı Öncelikle Değerli müşterilerimize veya Müşterimiz olmayıp da Bilgi Öğrenmek isteyen Potansiyel Müşterilerimize Bilgi ve kendimiz içinde Ticari Faaliyet Amacı ile yazmış bulunmaktayız.

antika-vazo-alanlar

Çinli oyma lake vazo Yongle döneminde Ming Hanedanı , 15. yüzyılda

Vazo “Vazo, genellikle çiçek koymak için kullanılan, cam, porselen, toprak gibi farklı malzemelerden, türlü boyut ve şekillerde yapılabilen kap. Sözcük Türkçeye, İtalyanca vaso kelimesinden geçmiştir”

Vazo

Bir vazo  sık tutmak için kullanılan bir açık konteyner, bugün kesme çiçek . Bu gibi malzemeler, bir çok yapılabilir seramik , cam , dışı paslanma metaller gibi alüminyum , pirinç , bronz ya da paslanmaz çelik .

Orman bile , vazolar yapmak için ya çürümeye karşı doğal olarak direnen ağaç türlerini kullanarak , Tik gibi , ya da geleneksel ahşaba koruyucu bir kaplama uygulayarak.

Vazolar genellikle süslüdür .

Vazoların genel olarak benzer bir şekli vardır.

En düşük ayak, parçaya ayırt edilebilecek bir temel. Tabanın tasarımı sardunyamalı, yassı, kıllı olabilir , veya başka bir şekil olabilir. Daha sonra, parçanın ana bölümünü oluşturan gövde. Vucudun üstünde dinlenme, vücudun içe doğru eğri olduğu omuz dur.

antika-vazo-alanlar

Opalin 1900 ler dönemi Vazo

Ardından boyun, vazoda daha fazla yükseklik verilir. Son olarak, vazonun tepede parladığı dudak. Tüm bu nitelikler sağdaki resimde görülebilir. Bazı vazolara da kollar verilir.

Içinde eski Yunanistan çanak çömlek “vazo boyama” sık sık sahneleri birçok rakamlarla, ünlü ince boyalı çanak çömlek kapsayan geleneksel bir terimdir Yunan mitolojisinde .

Bu gibi parçalar, şekline bakılmaksızın vazolar olarak adlandırılabilir; Çoğu aslında sıvı tutmak veya sunmak için kullanılıyordu ve birçoğunun daha doğal olarak bardak, sürahi gibi denmesi gerekiyordu.

Çin seramiği ve Yerli Amerikalı çanak çömlek gibi farklı zaman diliminde dünyada çeşitli stiller geliştirildi .

2003 yılında Grayson Perry , tipik olarak vazo şeklinde yaptığı seramik için Turner Ödülü’nü kazandı .

Antika Vazo alanlar olarak Bu Bilgileri Sizler için derledik.

Vazo Yaşamın Bir çok Yerinde hala hayatımızda vardır. Bu Vazo Plastik de olsa Normal Cam da olsa Gümüş de olsa İşlemeli de olsa hayat yaşamımızda hala

antika-vazo-alanlar

Üzeri İşlemeli Vazo 1940 lar dönemi

vardır.

Vazo Şu an hayatımız da iki türlüdür Bir Süs İçin Antika Vazolar kullanılır Birde Çiçek konulan normal vazolar vardır.

Eskiden belkide bahçedeki saksıya özenerek evin içine saksı konamayacağı için daha küçüğünü düşünüp Bu şekilde vazo tasarlanmış olabilir.

Yıllar geçse de hala hayatımızda olan Vazo Zevk amaçlı antika vazoların hala satış da olduğu için bizde Antika vazo alanlar olarak bu işin ticaretini yapmaktayız.

Elinizde Bulunan antika vazolarınızı Antik Vazo Alanlar’a  Hemen Satabilirsiniz.

Antika Vazo Alanlar Siz Değerli Müşterilerimizin Elindeki Antika vazolarının değerine Göre Alımını yapmaktadır. Bunun Rayiç Bedeli ne ise ona Göre Değerlendirip Fiyatı Size Söyledik den Sonra Bize Satacaksanız Hemen nakit Paranızı verip Antika Vazonuzu almaktayız.

Antika Vazo Alanlar

Antika Vazo

Eski Vazo

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
× Whatsapp iletişim